August 8, 2020, Saturday, 220

Z Ptaki

(Różnice między wersjami)
(Utworzył nową stronę „=Cechy dobrego karmnika= :'''1.''' Karmnik musi przede wszystkim zabezpieczać pokarm przed warunkami pogodowymi. :'''2.''' Karmnik musi być dla ptaków bezpiecz…”)
 
 
(Nie pokazano 11 wersji utworzonych przez 4 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
=Cechy dobrego karmnika=
+
<h2 style="margin:0; background:#ffffff; font-family:Century Gothic; font-size:190%; border:1px solid #ffffff; text-align:left; color:#000; padding:0.2em 0.4em; color:#6B8E23;">Cechy dobrego karmnika</h2>
  
  
 
+
[[Image:Karmnik02.jpg|alt=Karmnik dla ptaków|left|200px|thumb|Karmnik domek]] '''1.''' Karmnik musi przede wszystkim zabezpieczać pokarm przed warunkami pogodowymi.  
:'''1.''' Karmnik musi przede wszystkim zabezpieczać pokarm przed warunkami pogodowymi.  
+
  
  
Linia 9: Linia 8:
  
  
:'''3.''' Karmnik winien być odpowiednio usytuowany i ustawiony.
+
:'''3.''' Karmnik powinien być odpowiednio usytuowany i ustawiony.[[Image:Rys1.jpg|alt=Jak ustawić kamnik dla ptaków|right|border|300px|thumb|Jak ustawić kamnik względem krzewów i wysokich drzew, uwzględniając obecność groźnych drapieźników - krogulca i kota ]]
Minimalna wysokość ustawienia karmnika -  to 1,5 m.  Bardzo istotne jest,  żeby karmnik znajdował się w miejscu oddalonym od gęstych krzewów o co najmniej  2 metry;  uniemożliwi to kotu zaskoczenie ptaków. Odległość ta jednak nie może być większa, niż połowa odległości do wysokich drzew, gdyż wtedy nie damy ptakom szansy uciec przed krogulcem. Dobrze postawiony karmnik daje ptakom szansę ucieczki przed drapieżnikiem z powietrza i schowania się w gęstwinie.
+
 
 +
:Minimalna wysokość ustawienia karmnika -  to 1,5 m.  Bardzo istotne jest,  żeby karmnik znajdował się w miejscu oddalonym od gęstych krzewów o co najmniej  2 metry;  uniemożliwi to kotu zaskoczenie ptaków. Odległość ta jednak nie może być większa, niż połowa odległości do wysokich drzew, gdyż wtedy nie damy ptakom szansy uciec przed krogulcem. Dobrze postawiony karmnik daje ptakom szansę ucieczki i schowania się w gęstwinie. zarówno przed drapieżnikiem z powietrza  jak i z ziemi.

Aktualna wersja na dzień 19:54, 3 lis 2010

Cechy dobrego karmnika


Karmnik dla ptaków
Karmnik domek
1. Karmnik musi przede wszystkim zabezpieczać pokarm przed warunkami pogodowymi.


2. Karmnik musi być dla ptaków bezpieczny. Przebywając w karmniku, ptaki muszą mieć dobrą widoczność na otoczenie, tak by mogły w porę uskoczyć przed drapieżnikiem. Należy zwłaszcza zabezpieczyć karmnik przed kotami – zdarza się, że koty potrafią czekać na ptaki w karmniku.


3. Karmnik powinien być odpowiednio usytuowany i ustawiony.
Jak ustawić kamnik dla ptaków
Jak ustawić kamnik względem krzewów i wysokich drzew, uwzględniając obecność groźnych drapieźników - krogulca i kota
Minimalna wysokość ustawienia karmnika - to 1,5 m. Bardzo istotne jest, żeby karmnik znajdował się w miejscu oddalonym od gęstych krzewów o co najmniej 2 metry; uniemożliwi to kotu zaskoczenie ptaków. Odległość ta jednak nie może być większa, niż połowa odległości do wysokich drzew, gdyż wtedy nie damy ptakom szansy uciec przed krogulcem. Dobrze postawiony karmnik daje ptakom szansę ucieczki i schowania się w gęstwinie. zarówno przed drapieżnikiem z powietrza jak i z ziemi.