August 8, 2020, Saturday, 220

Z Ptaki

(Różnice między wersjami)
(Utworzył nową stronę „=Cechy dobrego karmnika= :'''1.''' Karmnik musi przede wszystkim zabezpieczać pokarm przed warunkami pogodowymi. :'''2.''' Karmnik musi być dla ptaków bezpiecz…”)
 
(Cechy dobrego karmnika)
Linia 10: Linia 10:
  
 
:'''3.''' Karmnik winien być odpowiednio usytuowany i ustawiony.
 
:'''3.''' Karmnik winien być odpowiednio usytuowany i ustawiony.
Minimalna wysokość ustawienia karmnika -  to 1,5 m.  Bardzo istotne jest,  żeby karmnik znajdował się w miejscu oddalonym od gęstych krzewów o co najmniej  2 metry;  uniemożliwi to kotu zaskoczenie ptaków. Odległość ta jednak nie może być większa, niż połowa odległości do wysokich drzew, gdyż wtedy nie damy ptakom szansy uciec przed krogulcem. Dobrze postawiony karmnik daje ptakom szansę ucieczki przed drapieżnikiem z powietrza i schowania się w gęstwinie.
+
 
 +
:Minimalna wysokość ustawienia karmnika -  to 1,5 m.  Bardzo istotne jest,  żeby karmnik znajdował się w miejscu oddalonym od gęstych krzewów o co najmniej  2 metry;  uniemożliwi to kotu zaskoczenie ptaków. Odległość ta jednak nie może być większa, niż połowa odległości do wysokich drzew, gdyż wtedy nie damy ptakom szansy uciec przed krogulcem. Dobrze postawiony karmnik daje ptakom szansę ucieczki przed drapieżnikiem z powietrza i schowania się w gęstwinie.

Wersja z 14:13, 1 lis 2009

Cechy dobrego karmnika

1. Karmnik musi przede wszystkim zabezpieczać pokarm przed warunkami pogodowymi.


2. Karmnik musi być dla ptaków bezpieczny. Przebywając w karmniku, ptaki muszą mieć dobrą widoczność na otoczenie, tak by mogły w porę uskoczyć przed drapieżnikiem. Należy zwłaszcza zabezpieczyć karmnik przed kotami – zdarza się, że koty potrafią czekać na ptaki w karmniku.


3. Karmnik winien być odpowiednio usytuowany i ustawiony.
Minimalna wysokość ustawienia karmnika - to 1,5 m. Bardzo istotne jest, żeby karmnik znajdował się w miejscu oddalonym od gęstych krzewów o co najmniej 2 metry; uniemożliwi to kotu zaskoczenie ptaków. Odległość ta jednak nie może być większa, niż połowa odległości do wysokich drzew, gdyż wtedy nie damy ptakom szansy uciec przed krogulcem. Dobrze postawiony karmnik daje ptakom szansę ucieczki przed drapieżnikiem z powietrza i schowania się w gęstwinie.