October 3, 2023, Tuesday, 275

Z Ptaki

Wersja Tramal (dyskusja | edycje) z dnia 10:46, 18 gru 2012

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

O Nas

Portal Ptasie Ogrody tworzony jest z myślą o miłośnikach ptaków, którzy chcieliby rozszerzyć swoją wiedzę tak, by móc bardziej efektywnie i w odpowiedni sposób pomagać swoim skrzydlatym przyjaciołom. Można odnaleźć tu informacje m.in. nt. sposobu organizacji ogrodu, który będzie sprzyjać częstym odwiedzinom ptaków. Na portalu zamieściliśmy także informacje dotyczące właściwej konstrukcji karmników i skrzynek lęgowych. Ptasie Ogrody służą również szerzeniu wiedzy o ptasich potrzebach i zwyczajach, a opisy ptaków, wraz z nagraniami ich śpiewu, mają ułatwić rozpoznanie poszczególnych gatunków odwiedzających przyjazny im ogród. Portal ma charakter niekomercyjny.


Kontakt z portalem: ptasieogrody(AT)gmail.com

symbol (AT) zastępuje znak @Kto jest kim ?
Właścicielem całości portalu internetowego Ptasie ogrody jest Jakub Typiak (ornitolog, przyrodnik). Pracą społeczną i bezcennym czasem portal wspomagają: Przemysław Malkowski (informatyk) , Marlena Typiak (biolog molekularny, przyrodnik), Agata Maciągowska (mgr filozofii, artysta plastyk), Jolanta Szulkowska (dr nauk humanistycznych) oraz niewymienieni tu autorzy zdjęć przede wszystkim z FOTOKRONIKI i Fotoreportażu, jak i innych części strony.


Kuba01.jpg
Kuba Typiak jest specjalistą ornitologiem, pracującym w Stacji Ornitologicznej Muzeum i Instytutu Zoologii Polskiej Akademii Nauk. Prowadzi on wiele wykładów nt. tego, jak pomagać ptakom, by w niezamierzony sposób nie wyrządzić im szkody. Teraz rozszerza swoje działania o portal Ptasie Ogrody, by dotrzeć do większej liczby miłośników ptaków i pomóc im w zaproszeniu tych miłych gości do swojego ogrodu; nie tylko po to, żeby pomagać im w przetrwaniu, ale także po to, by móc podglądać ich życie, poznawać obyczaje i cieszyć się ich pięknem. Jakub Typiak jest autorem większości artykułów i fotografii obecnych w portalu, jest również odpowiedzialny za inne informacje zamieszczane w portalu Ptasie Ogrody.

Fotografie wykonuje lustrzankami cyfrowymi PENTAX K10D i K5, aparatem canon SX130IS oraz kamerą JVC.


Sklep internetowy, działający pod adresem sklep.ptasieogrody.pl prowadzony jest przez firmę Ptasie Ogrody, której właścicielem jest Zbigniew Typiak. Firma produkuje i sprzedaje skrzynki lęgowe oraz karmniki najwyższej jakości, sprawdzone pod względem przydatności i bezpieczeństwa dla ptaków. Sklep nie finansuje działalności portalu ptasieogrody.pl ani żadnego z jego autorów.


Zpt0.jpg
Zbyszek Typiak od dłuższego czasu zajmuje się konstruowaniem karmników i skrzynek lęgowych, które odpowiadają potrzebom określonych gatunków ptaków. Wymiary i inne parametry określające te drewniane konstrukcje są zatwierdzone i promowane przez ornitologów.

Kontakt ze sklepem : ptasieogrody(AT)wp.pl

symbol (AT) zastępuje znak