April 18, 2021, Sunday, 107

Z Ptaki

FOTOKRONIKA - czyli okiem obiektywu przyrodnika amatoraOgłaszam, że z dniem 04.12.2012 Fotokronika zostaje zamknięta do odwołania. Będzie ona w dalszym ciągu dostępna, jednakże nie będzie uzupełniana.


Powodem decyzji jest brak czasu. Jak widać ostatnie zdjęcia były dodawane już dość dawno. W miejsce fotokroniki uruchamiam bloga ptasich ogrodów . Rozwiązanie to pozwoli użytkownikowi zabrać głos w postaci komentarza czego nie można było zrobić dotychczas. Tematyka bloga będzie różna. Przede wszystkim dotyczyć będzie ptaków tj.: budek, karmników oraz ogrodów, ale także znajdą się różne ciekawostki z życia otaczającej nas przyrody. Zamierzam także umieszczać tematy budzące pewne kontrowersje po to by zwrócić Państwa uwagę na to jak bardzo skomplikowany bywa świat ptaków i ochrony przyrody w Polsce.

Odłożenie na bok czasochłonnej Fotokroniki pozwoli także powiększyć listę tematów na samym portalu. Wbrew pozorom pisanie artykułów i obróbka zdjęć także zabiera czas wolny, którego nie mam za wiele.

JTP

To miejsce przeznaczone jest dla wszystkich chcących zaprezentować swoje zdjęcia ptaków i otaczającej nas przyrody. Każdy kto chce aby znalazło się tu jego zdjęcie musi je przesłać na adres: ptasieogrody@wp.pl . Galeria tworzona jest chronologicznie


Uproszczony regulamin:


  • Każdy może przysłać do 5 zdjęć tygodniowo.
  • Wysłanie zdjęcia na podany adres jest równoznaczne ze zgodą autora na jego publiczną prezentację w tym miejscu wraz z jego imieniem i nazwiskiem w prawym górnym rogu zdjęcia.
  • Bez dodatkowej zgody autora portal Ptasieogrody.pl nie wykorzysta zdjęć w innym miejscu
  • E-mail ze zdjęciem musi być opatrzony imieniem i nazwiskiem autora (bez tego zdjęcia nie będą zamieszczane), datą wykonania oraz miejscem wykonania - miejscowość (może być w przybliżeniu - np. okolice Łodzi) i województwo
  • Preferowane będą zdjęcia w formacie 800/600px, o rozdzielczości 72dpi
  • Ptasieogrody.pl nie biorą odpowiedzialności za to czy dane zdjęcia stanowią faktyczną własność ich autorów.
  • Zastrzegamy sobie prawo do: nie publikowania zdjęć bardzo kiepskiej jakości oraz do opóźnień we wstawianiu zdjęć.

  • W związku z tym, że napływają do nas starsze zdjęciami niż z aktualnych miesięcy postanowiliśmy, że będą one prezentowane w miesiącu, w którym zostały przysłane, jako zdjęcia starsze...


Dotychczas fotografie udostępnili: Aleksandra Różańska, Barbara Różańska, Sabina Sobierajska-Prus, Marlena Śmigielska, Jakub Typiak, Józef Sobecki, Zbigniew Typiak, Małgorzata Lubas, Iwona Majcher, Agata S. Rożniał, Cezary Ziółkowski, Henryka Moś.


Zdjęcia Archiwalne

styczeń-kwiecień 2011

wrzesień-grudzień 2010

czerwiec-sierpień 2010

styczeń-maj 2010Kwiecień 2011